Hydrant_wewnetrzny_52_beben_wnekowy.jpg.thumb_206x220Instalacje hydrantowe powinny być przeglądane i – w razie potrzeby – poddawane konserwacji minimum raz w roku. Tak stanowi prawo. Nie warto na tym oszczędzać, bo oszczędności w tym względzie mogą kosztować życie.

Hydrant zapewnia doprowadzenie odpowiedniej ilości wody w miejsce pożaru, bez niego gaszenie staje się utrudnione, a nawet niemożliwe. Podczas przeglądu hydrantów sprawdzamy zarówno ogólny stan techniczny hydrantu, jak i poszczególnych jego części; dokonujemy oględzin przewodów; mierzymy ciśnienie poboru wody oraz jej podawania.

Po oględzinach zyskują Państwo pewność i gwarancję, że hydrant jest w stanie gotowości do użycia. Zostaje także odpowiednio oznaczony: jako sprawdzony i zdatny do użytku lub uszkodzony – czyli wymagający naprawy. Na oznaczeniu znajdą się także informacje o dacie wykonania przeglądu oraz o kolejnym jego terminie.

Po przeglądzie sporządzamy protokół przeglądu hydrantu (zgodny z normą PN-EN), w którym umieszczone zostają wszystkie informacje dotyczące przeglądu, włącznie z opisem napraw oraz dalszymi zaleceniami. Jest to dokument, którego zażądać może straż pożarna lub firma ubezpieczeniowa, dlatego ogromnie ważne jest sporządzenie go w sposób właściwy.

Jesteśmy specjalistami, którzy posiadają odpowiednie przeszkolenie oraz doświadczenie w dokonywaniu badań instalacji hydrantowej. Jesteśmy na bieżąco z wszystkimi normami oraz zarządzeniami – daje to gwarancję przeprowadzania badań zgodnie z wymogami prawnymi. Dysponujemy także wysokiej jakości sprzętem do pomiarów i testów, który posiada odpowiednie certyfikaty i spełnia normy. Dzięki temu mogą mieć Państwo pewność, że uzyskują wiarygodne wyniki, a instalacja hydrantowa zadziała w razie potrzeby. Zapraszamy do współpracy i kontaktu.